![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 13093040
*
nr 1309 3040
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:51:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 10:47:37
1
300 kr
23/2 16:34:01
2
400 kr
24/2 13:04:20
1
450 kr
24/2 19:43:55
3
500 kr
24/2 19:45:07
1
600 kr
24/2 19:45:48
1
Vinnande bud
24/2 19:46:42
3
700 kr
24/2 19:46:42
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Philip Pearlstein
nr 1309 3040
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 10:47:37 | 1 | 300 kr |
23/2 16:34:01 | 2 | 400 kr |
24/2 13:04:20 | 1 | 450 kr |
24/2 19:43:55 | 3 | 500 kr |
24/2 19:45:07 | 1 | 600 kr |
24/2 19:45:48 | 1 | Vinnande bud |
24/2 19:46:42 | 3 | 700 kr |
24/2 19:46:42 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Philip Pearlstein
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08